Kategoriler
Seo

En İyi WordPress SEO eklentisi hangisidir?

WordPress’in en iyi yanlarından biri, her şey için bir eklentinin olması ve SEO’nun bir istisna olmamasıdır. Yeni başlayanların en iyi WordPress SEO eklentisini seçmesini zorlaştıran yüzlerce WordPress SEO eklentisi vardır.

Bireysel SEO görevleri için ayrı eklentiler yüklemek yerine, hepsini yapan en iyi WordPress SEO eklentisini seçmenize yardımcı olacağız ve %100 ücretsiz olan özelliklerine göre seçim yapmanızı kolaylaştıracağım.

Seo plugin’leri arasında seçim yapmak oldukça zordur, bir eklenti size ne kadar çok pro modeline geçmek için mesaj gönderiyor ve özelliklerini kısıtlamaya başlıyorsa o seo plugin’i artık işinize yaramayacak derecede seo özelliğini yitirmiş demektir.

En iyi WordPress SEO eklentisini seçmek söz konusu olduğunda, seçimlerinizi büyük olasılıkla en popüler iki çözüme kadar daraltacaksınız : Hepsi Bir Arada SEO (AIOSEO) veya Yoast SEO .

AIOSEO, 3 milyondan fazla web sitesinde kullanılan orijinal WordPress SEO eklentisidir. Yoast SEO, 5 milyondan fazla web sitesinde kullanılan orijinal WordPress SEO eklentisidir. Bu kısa yazıda, ekran görüntüleri ve örnekler için AIOSEO’yu kullanacağız. Yoast SEO son zamanlarda çok popüler oldu fakat özelliklerini gittikçe azaltarak kullanışsız hale getirdiklerini düşünüyorum.

Daha fazla ayrıntı için, WordPress için All In One SEO’nun nasıl kurulacağına ilişkin eksiksiz kılavuzuma göz atabilirsiniz.

Seo plugin için para vermeye değer mi, kendimiz yapamaz mıyız? Kısmen yaparsınız ama mutlaka eksik yönleri, yazılarınızda ise gözünüzden kaçan değerlendirmeler oluyor.

Ama önemli olarak bilmeniz gerek tek şey yazılarınızı yazarken okuyucular için yazın, seo için yazmayın. Google yazı derecelendirmesi yaparken okuyucunun daha fazla sayfada kalarak zaman geçirdiği içerikleri üst sıralama alma eğilimindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir