Kategoriler
Seo

All in One SEO’yu doğru şekilde kurmak?

Adım adım All in One SEO’yu doğru şekilde kurmak?

WordPress için All in One SEO’yu doğru şekilde kurmak ister misiniz?

WordPress için All in One SEO (AIOSEO), WordPress web sitenizi arama motorları ve sosyal medya platformları için kolayca optimize etmenizi sağlayan en iyi WordPress SEO eklentisidir.

Bu yazıda, SEO sıralamalarınızı iyileştirmek için WordPress için All in One SEO’nun nasıl düzgün bir şekilde kurulacağını ve kurulacağını göstereceğiz.

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO'yu kurun ve kurun

WordPress için Neden All in One Seo Kullanmalısınız?

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan piyasadaki en iyi WordPress SEO eklentisidir .

Kullanımı kolaydır ve bir SEO uzmanı olmanıza veya herhangi bir özel beceri edinmenize gerek yoktur.

Aynı zamanda, inanılmaz derecede güçlüdür ve web sitenizi arama motorlarında daha üst sıralara çıkarmanıza ve Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarından daha fazla ücretsiz trafik almanıza olanak tanır.

WordPress varsayılan olarak SEO dostu bir ortam sağlar, ancak web sitenizin SEO sıralamasını iyileştirmek için yapabileceğiniz birçok şey vardır.

Buna meta etiketler ekleme, XML site haritaları oluşturma, şema işaretleme ekleme, sosyal paylaşımı optimize etme ve daha fazlası dahildir.

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, WordPress panonuza karışan kullanımı kolay bir arayüz ile tüm bunları yapmanıza yardımcı olur.

WordPress'te Hepsi Bir Arada SEO panosu

Ayrıca, gönderileriniz ve sayfalarınız için daha fazla arama motoru dostu içerik oluşturmanıza yardımcı olan bir TruSEO puanı gösterir. Ayrıca, bir düğmeye tıklayarak site çapında eksiksiz bir SEO denetimi yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, WordPress için All in One SEO’nun nasıl kolayca kurulacağına ve kurulacağına bir göz atalım. Kurulumun tamamında size adım adım yol göstereceğiz.

İşte bu kılavuzda ele alacağımız konular:

 • WordPress için All in One SEO’yu Kurma ve Ayarlama
 • AIOSEO Kullanarak Web Sitesi Sayfalarınızı ve Blog Yazılarınızı SEO için Optimize Etme
 • WordPress için Hepsi Bir Arada SEO’yu Kullanarak WooCommerce SEO’yu Optimize Etme
 • Hepsi Bir Arada SEO’da XML Site Haritalarını Kullanma
 • WordPress için Hepsi Bir Arada SEO’da Şema İşaretlemeyi Kullanma
 • Google Arama Konsolu ve Diğer Web Yöneticisi Araçlarını Bağlama
 • Yerel İşletme SEO Kurulumu
 • WordPress’te Web Sitesi SEO Denetimi Gerçekleştirme
 • WordPress’te SEO Rakip Analizi Gerçekleştirme
 • Çeşitli SEO Ayarları ve Araçları
 • Web Sitenizin SEO’sunu Bir Sonraki Seviyeye Taşımak

Hazır? Başlayalım.

Yazılı talimatları tercih ederseniz, okumaya devam edin.

WordPress için All in One SEO’yu Kurma ve Ayarlama

Yapmanız gereken ilk şey 

WordPress için All in One SEO eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın .

Bu güçlü SEO eklentisinin tüm özelliklerini göstermek için Pro sürümlerini kullanıyoruz. Ancak AIOSEO’nun ücretsiz sürümünü WordPress.org’dan da indirebilirsiniz .

Aktivasyon üzerine, eklenti kurulum sihirbazını otomatik olarak başlatacaktır. Devam etmek için ‘Hadi Başlayalım’ düğmesine tıklamanız gerekiyor.

AIOSEO kurulum sihirbazı

Bir sonraki ekranda, web sitenizin kategorisini veya türünü seçmeniz istenecektir. Örneğin, web siteniz öncelikle bir blog, haber sitesi, çevrimiçi mağaza , küçük işletme vb. ise.

AIOSEO kurulum sihirbazı - web sitesi kategorisi

Bu öğretici uğruna, onu bir blog olarak ayarlayacağız.

Bunun altında ana sayfa SEO başlığını ve açıklamasını doldurabilirsiniz . SEO meta başlığı ve açıklaması arama motorları tarafından kullanılır, bu nedenle burada ana anahtar kelimelerinizi kullanmanız önemlidir.

Ana sayfa başlığı ve açıklaması

Burada akıllı etiketler seçeneğini fark edeceksiniz. Bu etiketler, SEO meta başlığınız ve açıklamanız için dinamik olarak metin oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca kullanmak istediğiniz başlığı ve açıklamayı manuel olarak da girebilirsiniz.

Not: Bu ayarları daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, bu yüzden bir şeyleri kaçırmaktan çekinmeyin.

Bir sonraki adıma geçmek için Kaydet ve Devam Et düğmesine tıklayın.

Ardından, bunu bir kişi veya kuruluş olarak kurmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Örneğin, kişisel bir blog çalıştırıyorsanız, bir kişi seçmek isteyebilirsiniz.

Aksi takdirde, bir kuruluş seçip kuruluş adınızı ve iş telefon numaranızı girersiniz . Henüz bir iş telefon numaranız yoksa, boş bırakıp daha sonra ekleyebilirsiniz.

Hepsi Bir Arada SEO için web sitesi ayrıntılarını doldurun

Bunun altında, bir işletme logosu ve varsayılan bir sosyal paylaşım resmi sağlamanız gerekir .

Birisi web sitenizden bir bağlantı paylaştığında ve o sayfanın belirli bir özellikli görseli yoksa, varsayılan bir sosyal paylaşım görseli kullanılacaktır.

Biraz aşağı kaydırırsanız, sosyal profil bölümünü göreceksiniz. Burası, web sitenizle ilişkili sosyal profil URL’lerini ekleyeceğiniz yerdir.

İşletme logosu ve sosyal profiller, Google’ın ve diğer arama motorlarının Bilgi panelleri için kullandığı önemli unsurlardır.

Sosyal medya profilleri ekleme

Alanları doldurduktan sonra bir sonraki adıma geçmek için Kaydet ve devam et düğmesine tıklayın.

Ardından, SEO özelliklerini açmanız istenecektir. XML Site Haritaları ve Optimize Arama Görünümü gibi temel SEO özellikleri zaten açık. Açmak istediğiniz diğer özellikleri seçebilirsiniz.

SEO özelliklerini açın

Emin değilseniz, varsayılan seçenekleri bırakıp bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Ardından, Arama Görünümü ekranını göreceksiniz. Eklenti size sitenizin arama sonuçlarında nasıl görüneceğinin bir ön izlemesini gösterecek, ana sayfa başlığını ve meta açıklamasını değiştirmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Hepsi Bir Arada SEO sihirbazı - Arama Görünümü

Varsayılan olarak eklenti, site başlığınızı, ayırıcınızı ve site sloganınızı görüntülemek için akıllı etiketleri kullanır .

Amacınız sitenin başlığında ve açıklamasında ana anahtar kelimelerinizi kullanmak olmalıdır. Bunları daha sonra eklenti ayarlarından da değiştirebilirsiniz.

Bunun altında gelişmiş seçenekler göreceksiniz. Bunları kendi gereksinimlerinize göre yapılandırmanız gerekir.

Gelişmiş site arama görünümü seçeneklerini seçin

İlk seçenek, sitenizin canlı mı yoksa yapım aşamasında mı olduğunu seçmektir. Arama motorlarının web sitenizi şu anda listelemesini istemiyorsanız, yapım aşamasında seçeneğini seçebilirsiniz.

Sonraki seçenek, tüm gönderi türlerini (örneğin gönderiler, sayfalar, ürünler vb.) arama sonuçlarına dahil etmektir. Emin değilseniz, tüm gönderi türleri için açık tutun.

Ardından, çok yazarlı veya tek yazarlı bir blogunuz olup olmadığını seçmeniz gerekir. Tek yazarlı bir blogunuz varsa, yinelenen içeriğin bol olmasını önlemek için bu seçeneği belirlemeniz gerekir.

Ek sayfalarını yeniden yönlendirme seçeneği varsayılan olarak açıktır. Ek sayfaları düşük metin sayfalarıdır ve genel SEO puanınızı artıracağı için bunları yeniden yönlendirmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Bir sonraki adıma geçmek için Kaydet ve devam et düğmesine tıklayın.

Son olarak, eklentinin PRO özelliklerini kullanıyorsanız, lisans anahtarınızı girmeniz istenecektir. Bu bilgiyi, WordPress için Hepsi Bir Arada SEO web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

Lisans kodunuzu girin

Lisans anahtarınızı girdikten sonra, ayarlarınızı kaydetmek ve kurulum sihirbazından çıkmak için Kurulumu Bitir düğmesine tıklayabilirsiniz.

Hepsi Bir Arada SEO Kurulum Sihirbazı'nı Bitirin

Tebrikler, web sitenize All in One SEO for WordPress eklentisini başarıyla yüklediniz ve kurdunuz. Artık işinizi büyütmek için bu inanılmaz derecede güçlü SEO aracından tam olarak yararlanmaya hazırsınız.

Sonraki birkaç adımda, önemli SEO özellikleri ve bunları web sitenizi büyütmek için nasıl kullanacağınız konusunda size yol göstereceğiz.

AIOSEO Kullanarak Web Sitesi Sayfalarınızı ve Blog Yazılarınızı SEO için Optimize Etme

Blog gönderilerinizi SEO için optimize etmek düzenli bir iştir ve web sitenizde içerik oluşturmanın çok önemli bir parçasıdır.

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, blog yazılarınızın ve sayfalarınızın her biri için, bu puanı iyileştirme ve aramada daha iyi performans için optimize etme konusunda pratik ipuçları içeren bir TruSEO puanı gösterir.

Web sitenizdeki herhangi bir gönderiyi veya sayfayı düzenleyin ve içerik düzenleyicinin altındaki ‘AIOSEO Ayarları’ bölümüne gidin .

Tek bir gönderi veya sayfa için AIOSEO ayarları bölümü

Buradan, belirli bir gönderi veya sayfanın arama sonuçlarında nasıl görüneceğine dair bir pasaj önizlemesi göreceksiniz. Bunun altına SEO meta başlığını ve açıklamasını girebilirsiniz.

AIOSEO sizin için otomatik olarak SEO başlığı ve açıklaması oluşturabilir. Ayrıca, yaratıcı olmanıza ve makaleleriniz için akılda kalıcı açıklamalar yazmanıza olanak tanıyan her makale için manuel olarak da girebilirsiniz.

Başlık ve açıklama alanlarınızın, gönderiniz veya sayfanız için ana odak anahtar kelimesini kullandığından emin olun.

Odak Anahtar Kelimesi nedir?

Odak anahtar kelime, hedeflemek istediğiniz ana anahtar kelimedir. Bu genellikle, kullanıcılarınızın makalenizdeki bilgileri aramak için arama motorlarına yazma olasılığı en yüksek olan ifadedir.

Gönderiniz veya sayfanız için odak anahtar kelime ekleyin

Odak anahtar kelimesini eklemek, SEO’nuzu otomatik olarak iyileştirmez. Ancak, içerik analizi özelliğini kullanarak içeriğinizi odak anahtar kelimesi için optimize etmenize yardımcı olur (bununla ilgili daha fazla bilgi ileride anlatılacaktır).

Ardından, AIOSEO ayarları altındaki ‘Sosyal’ sekmesine geçmeniz gerekiyor. Bu yazının/sayfanın sosyal medya platformlarında nasıl görüneceğini Facebook ve Twitter ön izlemesi ile kontrol edebileceğiniz yer burasıdır.

Gönderiniz veya sayfanız için sosyal ayarlar

Buradan, farklı bir başlık ve açıklama varyasyonu seçebilirsiniz. Ayrıca bir bağlantı paylaşıldığında kullanmak istediğiniz görseli de seçebilirsiniz.

Bu, sosyal medya görsellerinizin bozulmamasını sağlar ve bağlantılarınızla birlikte görünecek mükemmel görseli seçebilirsiniz.

Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde ‘Şema’ sekmesinden bahsedeceğiz.

WordPress’te TruSEO Puanı için Content Analyzer’ı Kullanma

Hepsi Bir Arada SEO’nun en havalı özelliklerinden biri içerik analizi ve TruSEO puanıdır. Bunları ‘AIOSEO Ayarları’ bölümünün altında ve ayrıca ekranın sağ üst köşesindeki AIOSEO düğmesine tıklayarak görebilirsiniz.

AIOSEO - TruSEO puanı ve içerik analizi

İçerik analizi özelliği, içeriğinize bir SEO puanı atamak için kapsamlı bir dizi gösterge arar. Bu, web siteniz için içerik oluştururken gözden geçirebileceğiniz kullanışlı bir SEO kontrol listesine sahip olmanızı sağlar.

Kontrolleri ve önerileri görüntülemek için farklı bölümleri genişletebilirsiniz. AIOSEO, ilgilenmeniz gereken her öneri hakkında size ayrıntılı bilgi verecek ve nasıl düzelteceğinizi anlatacaktır.

AIOSEO'da Öneriler

Daha fazla ayrıntı için blog gönderilerinizi SEO için optimize etmeyle ilgili ipuçlarımıza bakın .

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO’yu Kullanarak WooCommerce SEO’yu Optimize Etme

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, e-Ticaret için hazırdır ve WooCommerce SEO’nuzu kutudan çıkar çıkmaz optimize etmenize yardımcı olur .

Önce ürün sayfalarından başlayalım.

Herhangi bir ürünü WooCommerce’de düzenleyin ve ürün düzenleyicinin altındaki AIOSEO Ayarları kutusuna gidin.

Ürün meta etiketleri ekleyin

Buradan ürünün SEO başlığını ve açıklamasını değiştirebilirsiniz. Bir ürün kısa açıklama akıllı etiketi kullanabilir veya özel bir açıklama yazabilirsiniz. Ana ürün anahtar kelimenizin hem başlık hem de açıklama alanlarında kullanıldığından emin olun.

Ardından, sosyal sekmesine geçin ve buradan ürününüzün sosyal medya platformlarında nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz. Sosyal medyadan daha fazla tıklama ve etkileşim almak için burada farklı bir ürün görseli belirleyebilirsiniz.

Ürününüz için sosyal ayarlar

Bundan sonra, Şema sekmesine geçebilirsiniz. Şema işaretlemesi, arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlamasını ve arama sonuçlarında görüntülemesini sağlar. Örneğin, arama motorları bir ürünü arama sonuçlarında şu şekilde gösterebilir:

Arama sonuçlarında kullanılan ürün şeması türü

AIOSEO, doğru şema türünü otomatik olarak seçecek ve ürün fiyatlandırması, stok durumu ve daha fazlası gibi verileri kullanacaktır. Gerekirse marka, tanımlayıcı türü ve tanımlayıcı alanlarını doldurabilirsiniz.

Ürün şeması ayarları

Eklenti ayrıca, ürün ve ürün kategorisi site haritaları dahil olmak üzere WooCommerce XML site haritalarını otomatik olarak oluşturur. Bu bizi bir sonraki adıma getiriyor.

Hepsi Bir Arada SEO’da XML Site Haritalarını Kullanma

Bir XML site haritası Google içeriğinizi kolayca keşfetmesi ve dizine olabilir gibi tüm listelerin bir XML formatında web sitesi içeriği, bu yüzden arama motorlarına bir dosyadır.

Site haritaları SEO için son derece önemlidir ve AIOSEO bunları sizin için otomatik olarak ayarlar. sitemap.xmlAlan adınızın sonuna ekleyerek XML site haritanızı bulabilirsiniz .

https://example.com/sitemap.xml
Hepsi Bir Arada SEO'da XML Site Haritaları

Site haritası ayarlarını incelemek için Hepsi Bir Arada SEO » Site Haritaları sayfasına gidebilirsiniz .

Hepsi Bir Arada SEO'da site haritası ayarları

Aşağıya kaydırarak Site Haritası Ayarları bölümüne gidebilirsiniz. Buradan site haritası dizinlerini yönetebilir, gönderi türlerini, sınıflandırmaları (kategoriler ve etiketler) dahil edebilir veya hariç tutabilirsiniz. Ayrıca tarih tabanlı arşivler ve yazar arşivleri için XML site haritalarını etkinleştirebilirsiniz.

Site haritası ayarları

Eklenti, XML site haritalarınıza manuel olarak sayfa eklemenize de olanak tanır. Örneğin, bağımsız bir iletişim formunuz, bir açılış sayfanız veya Shopify mağaza sayfalarınız varsa.

Site haritanıza ek sayfalar ekleme

Video XML Site Haritası Oluşturun

Hepsi Bir Arada SEO, video site haritası veya haber site haritası gibi ek site haritaları oluşturmanıza olanak tanır.

İçeriğinize videolar yerleştirirseniz, video site haritası eklemek, arama sonuçlarında video küçük resmini oynat düğmesiyle birlikte görüntüler.

Örnek video arama sonucu

Video Site Haritası sekmesine geçerek ve ‘Site Haritasını Etkinleştir’ geçişini değiştirerek video XML site haritasını etkinleştirebilirsiniz.

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO'da video site haritalarını etkinleştirme

Not: Video site haritaları özelliğine erişmek için eklentinin en azından PRO planına ihtiyacınız olacak.

WordPress’te Haber Site Haritası Oluşturun

Bir haber web sitesi işletiyorsanız, Google aramanın Haber sonuçları sayfasında görünmesi için bir haber XML site haritası oluşturmanız gerekir.

Hepsi Bir Arada SEO, web siteniz için bir haber site haritası oluşturmayı çok kolaylaştırır. Haber Site Haritası sekmesine geçmeniz ve ‘Site Haritasını Etkinleştir’ düğmesini açmanız yeterlidir.

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO'da haber site haritası

Bunun altında yayın adınızı ayarlayabilir ve haber site haritası için kullanmak istediğiniz gönderi türünü seçebilirsiniz.

Haber site haritası ayarı

Not: Video site haritaları özelliğine erişmek için eklentinin en azından PRO planına ihtiyacınız olacak.

RSS Site Haritası oluşturun

RSS Site Haritası, XML site haritasından farklıdır. XML Site Haritalarından farklı olarak, bir RSS site haritası yalnızca en son içeriğinizi içerir; bu, Google’ın ve diğer arama motorlarının içeriğinizi arama sonuçlarında daha güncel tutmasına yardımcı olur.

Hepsi Bir Arada SEO, web sitenize kolayca bir RSS site haritası eklemenizi sağlar. Basitçe RSS Site Haritası sekmesine geçin ve ardından ‘Site Haritasını Etkinleştir’ geçişini açın.

RSS site haritası

Daha fazla site haritası öğrenmek için, WordPress’te XML site haritalarının nasıl ekleneceğine ilişkin ayrıntılı kılavuzumuza bakın .

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO’da Şema İşaretlemeyi Kullanma

Şema işaretlemesi, arama motorlarına içeriğiniz hakkında daha fazla bilgi vermek için içeriğinizin HTML kodunda kullanabileceğiniz özel bir kelime hazinesidir.

Örneğin, arama motorlarına görüntüledikleri içeriğin bir yemek tarifi veya ürün sayfası olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu, arama motorlarının arama sonuçlarında zengin snippet’leri görüntülemek için mikro verileri kullanmasına olanak tanır.

Google Bilgi Grafiği arama sonuçlarında zengin snippet'ler

Şema işaretlemesi, arama motorlarının sonuçları bilgi grafiği bilgi panellerinde görüntülemesine de yardımcı olur. Arama sonuçlarındaki bu gelişmiş yerleşim, web sitenize daha fazla tıklama ve ziyaretçi almanıza yardımcı olur.

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, tüm içeriğiniz için Şema işaretlemesi için yerleşik destekle birlikte gelir.

WordPress’te Site Genelinde Şema İşaretlemesini Ayarlama

Öncelikle, Hepsi Bir Arada SEO » Arama Görünümü sayfasını ziyaret etmeniz ve İçerik Türleri sekmesine geçmeniz gerekir . Buradan her içerik türü için ‘Şema İşaretleme’ sekmesine geçebilirsiniz.

AIOSEO'da varsayılan şema türünü ayarlama

Örneğin, gönderileriniz için ‘Makale’yi seçebilir ve ardından ne tür makaleler olduğunu, örneğin makale, blog yazısı, haber makalesi seçebilirsiniz.

Benzer şekilde, WooCommerce Ürünleriniz için Şema İşaretlemeye geçebilir ve varsayılan işaretleme türünü Ürün olarak ayarlayabilirsiniz.

Bireysel Gönderiler ve Sayfalar için Şema İşaretlemesini Değiştirme

Şimdi, blog gönderileri olarak yayınladığınız karma içeriğiniz varsa ne olur? Örneğin, blog yazısı olarak ara sıra bir makale yerine bir tarif yayınlayabilirsiniz.

Hepsi Bir Arada SEO, tüm bireysel gönderiler, sayfalar ve ürünler için Şema işaretlemesini kontrol etmenize olanak tanır. Değiştirmek istediğiniz öğeyi düzenleyin ve gönderi düzenleyicinin altındaki AIOSEO Ayarlarına gidin.

Buradan ‘Şema’ sekmesine geçmeniz ve kullanmak istediğiniz Şema türünü seçmeniz gerekiyor.

Yayında şema işaretlemesi

Seçtiğiniz şema türüne bağlı olarak, şema işaretlemesinde kullanılacak ek mikro verileri sağlamak için farklı seçenekler göreceksiniz.

Örneğin, ‘Tarif’ olarak değiştirirseniz, tarif adı, açıklama, resim, yemek türü, mutfak, gereken süre ve daha fazlası gibi bilgileri girmeniz istenecektir.

Şema biçimlendirme, arama görünümünüzü geliştirmenize ve web sitenize daha fazla ücretsiz trafik çekmenize yardımcı olan son derece güçlü bir araçtır.

Google Arama Konsolu ve Diğer Web Yöneticisi Araçlarını Bağlama

Google Search Console, web sitesi sahiplerinin web sitelerinin Google arama sonuçlarındaki varlığını izlemelerine yardımcı olmak için Google tarafından sunulan ücretsiz bir araçtır.

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, WordPress sitenizi Google Arama Konsoluna kolayca bağlamanıza olanak tanır.

Öncelikle web sitenizi Google Search Console’a eklemeniz gerekiyor . İşlem sırasında, bir HTML etiketi ekleyerek web sitesinin sahibi olduğunuzu doğrulamanızın isteneceği noktaya ulaşacaksınız.

HTML etiketini kopyalama

HTML etiketini kopyalayın ve WordPress yönetici alanınıza geri dönün.

Şimdi, Hepsi Bir Arada SEO » Genel Ayarlar sayfasına gidin ve Web Yöneticisi Araçları sekmesine geçin. Buradan Google Arama Konsolu’na tıklayabilir ve ardından daha önce kopyaladığınız doğrulama kodunu girebilirsiniz.

WordPress'i Google Arama Konsoluna Bağlama

Benzer şekilde eklenti, Bing Web Yöneticisi Araçları, Yandex, Baidu ve Pinterest site doğrulaması gibi diğer hizmetler için doğrulama kodları eklemenize de olanak tanır.

Aslında, herhangi bir üçüncü taraf hizmeti sitenizin başlığına bazı kodlar eklemenizi isterse, bu sayfada bu kodları ‘Çeşitli Doğrulama’ kutusunun altına ekleyebilirsiniz.

Hepsi Bir Arada SEO'da Çeşitli Doğrulama bölümü

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesine tıklamayı unutmayın.

Yerel İşletme SEO Kurulumu

Birçok WordPress kullanıcısı , belirli bir kasaba veya bölgeye hizmet veren küçük işletme web siteleri işletiyor . Buna restoranlar, emlakçılar, sıhhi tesisat, bakım hizmeti sağlayıcıları, küçük mağazalar, salonlar ve daha fazlası gibi işletmeler dahildir.

Yerel işletme SEO’su, web sitenizi yerel arama sonuçlarında daha belirgin görünecek şekilde optimize etmenize olanak tanır. Örneğin, birisi bir ‘İtalyan restoranı’ arıyorsa, sonuçlarda konumunuz açılır.

Google Arama'da yerel SEO iş başında

Bu, hedeflenen müşterileri ve işletmenize doğrudan satışları yönlendirir.

İlk olarak, bir Google My Business hesabı oluşturmak isteyebilirsiniz . Bu, işletme girişinizi eklemenize, işletmenin sahibi olduğunuzu kanıtlamanıza ve Google’ın My Business kontrol panelini kullanarak işletme bilgilerinizi yönetmenize olanak tanır.

Google Benim İşletmem hesabı

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, web sitenize yerel işletme SEO şeması işaretlemesini kolayca eklemenizi sağlar. Bu, daha da gelişmiş yerleşim elde etmenize ve işletmeniz için bilgileri güncel tutmanıza yardımcı olur.

Basitçe gidin One SEO »Yerel SEO All in hizmet bölgesi ve daha sayfa ve adı, logosu, konumu gibi işletmenizin bilgileri doldurun.

AIOSEO'da yerel SEO ayarları

Formu doldurduktan sonra çalışma saatleri sayfasına geçebilir ve çalışma saatlerinizi girebilirsiniz.

Mesai saatleri

Ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress’te Web Sitesi SEO Denetimi Gerçekleştirme

Şimdi web sitenizde çalışırken, web sitenizin SEO’sunun nasıl olduğunu bilmek istersiniz. WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, ayrıntılı bir web sitesi SEO denetimi gerçekleştirmek için yerleşik bir araç sağlar.

Eksiksiz bir site çapında SEO analizi yapmak için Hepsi Bir Arada SEO » SEO Analizi sayfasına gidin .

AIOSEO tarafından gerçekleştirilen SEO analizi

Sayfanın üstünde, sitenizin SEO sağlığına ilişkin genel bir puan verecektir. 70’in üzerindeki herhangi bir puan kabul edilebilir, ancak her zaman iyileştirme için yer vardır.

Puanın altında, sitenizin SEO denetim raporunun farklı etiketlerle dökümünü göreceksiniz.

AIOSEO'da SEO denetim raporu

Herhangi bir kritik sorun varsa, derhal ilgilenmeniz gerekir. Sadece Kritik Sorunlar sekmesine tıklayın ve düzeltmeniz gereken sorunların bir listesini göreceksiniz. Genişletmek için her bir öğenin yanındaki oka tıklayabilirsiniz ve nasıl düzeltileceğini size gösterecektir.

Kritik SEO sorunlarını düzeltme

Bir sorunu düzeltirken, SEO Analiz puanını yeniden oluşturmak için Sonuçları Öner düğmesine tıklayabilirsiniz.

WordPress’te SEO Rakip Analizi Gerçekleştirme

SEO analizinizi rakiplerinizle karşılaştırmak ister misiniz? AIOSEO, WordPress içinde kullanabileceğiniz yerleşik bir rakip analiz aracıyla birlikte gelir.

Basitçe gidin One SEO »SEO Analizi All in ‘Rakip Sitesi Analiz’ sekmesine sayfa ve anahtar. Buradan, bir analiz raporu oluşturmak için rakibinizin web sitesinin URL’sini girin.

WordPress için AIOSEO'da rakip analizi

AIOSEO, rakibinizle birlikte bir SEO analiz raporu oluşturacaktır. Puanın altında, farklı SEO kontrolleri, en önemli anahtar kelimeler, kritik sorunlar, performans ve güvenlik analizi hakkında ayrıntılı rapor alacaksınız.

Rekabet SEO analiz raporu

Bu raporu kendi raporunuzla karşılaştırabilir ve yaptıkları, uygulayabileceğiniz ve geliştirebileceğiniz bir şey olup olmadığını görebilirsiniz.

Çeşitli SEO Ayarları ve Araçları

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, inanılmaz derecede güçlü bir SEO aracıdır. Yukarıda ele aldığımız özelliklerin yanı sıra, ileri düzey kullanıcılar için birçok özellik ile donatılmıştır.

Yoast SEO’dan Hepsi Bir Arada SEO’ya Geçiş

Hepsi Bir Arada SEO, daha güçlü ve çok daha iyi bir SEO aracına geçiş yapabilmeniz ve kullanabilmeniz için üçüncü taraf eklentilerden SEO verilerini kolayca içe aktarmanıza olanak tanır.

Hemen gidin Bir SEO » Tools, Araçlar All in İthalat / İhracat sekmesine

WordPress SEO verilerinizi ve ayarlarınızı içe aktarın

Robots.txt ve .htaccess Dosyalarını Düzenleyin

Bazen bir WordPress eğitimini veya kılavuzunu takip ederken robots.txt veya .htaccess dosyanızı düzenlemeniz gerekebilir . Hepsi Bir Arada SEO bunu kolayca yapmanızı sağlar.

Bunu, Hepsi Bir Arada SEO »Araçlar sayfasını ziyaret ederek yapabilirsiniz . Buradan robots.txt ve .htaccess dosyalarını düzenleme seçeneğini bulacaksınız.

AIOSEO'da Robots.txt ve .htaccess dosya düzenleyicisi

WordPress RSS Akışlarınızı Yönetin

RSS Akışları, sitenizin makalelerini veya özetlerini görüntülemek için içerik toplayıcılar tarafından kullanılır .

Hepsi Bir Arada SEO, blog gönderilerinden önce veya sonra kendi özel içeriğinizi ekleyerek WordPress RSS beslemelerinizi kendi avantajınıza göre kolayca değiştirmenize olanak tanır.

Bunu, Hepsi Bir Arada SEO » Genel Ayarlar sayfasını ziyaret ederek ve RSS içeriği sekmesine geçerek yapabilirsiniz.

WordPress RSS beslemenizden önce veya sonra içerik ekleyin

WordPress’te SEO Seçeneklerine Kimlerin Erişebileceğini Kontrol Edin

Birçok işletmede içerik oluşturma, pazarlama veya SEO yönetiminden sorumlu personel bulunur. Hepsi Bir Arada SEO, SEO ayarlarına kimlerin erişebileceğini seçmenizi kolaylaştırır.

Giriş kontrolu

WordPress kullanıcı rolleri ve izinleriyle sorunsuz çalışır.

Bir kaç ufak not: Yoast seo eklentisindeki bazı özellikler ile sitenizde iyi bir kullanıcı deneyimi elde edemeyebilirsiniz. AioSeo kullanmış biri olarak google ın seo uyumlu site kurmanızda yardımcı olacak şekilde kullanabilirliği en üst seviyeden olan bu eklentidir. Google Analytics ile uyumlu çalışması, seo konusundaki snipet yeterliliği ve bir çok basit ama iyi özelliği ücretsiz sürümde size sağlaması konusunda en garanti plugin’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir