Kategoriler
Adobe Programları

After Effect 2022 new features

After Effects 2022 sürümü, yani Ekim 2021 güncellemesinde neler var

After Effects’i CPU ile 4 kata kadar hızlandıran Çoklu Çerçeve Oluşturma (MFR) içerir.

Çoklu Çerçeve İşleme ile Daha Hızlı Önizlemeler ve İşlemeler

Önizleme ve oluşturma sırasında sisteminizin CPU çekirdeklerinin tüm gücünden yararlanarak yaratıcı sürecinizi hızlandırın. After Effects, bestelerinizi makinenizde olabildiğince hızlı hale getirmek için kaynak kullanımını otomatik olarak ayarlar.

Daha fazla bilgi için, bkz  . Çoklu Çerçeve Oluşturma ile önizleme ve oluşturma .

Uzaktan Bildirimlerle Yeniden Tasarlanan İşleme Kuyruğu

Yeniden tasarlanan İşleme Kuyruğu, neyin işlendiği, ne kadar zaman kaldığı, işleme ilerleme durumu ve sisteminizi nasıl kullandığı gibi bilgileri vurgular.

Tam bildirim oluştur
Tam bildirim oluştur

Creative Cloud masaüstünüze veya mobil uygulamanıza uzaktan bildirim gönderin. Creatively Cloud mobil uygulamasıyla, dünyanın neresinde olursanız olun bestelerinizin ne zaman işlenip ne zaman işlenmediğini öğrenmek için bildirimlerinizi akıllı saatinize bağlayın.

Daha fazla bilgi için, İşleme Kuyruğundaki İşleme süreci bilgilerine bakın  .

Kompozisyon Profili Oluşturucu

Bazen After Effects’teki karmaşık projeler, oluşturma performansında darboğazlara neden olabilir. Bu özellik, sistem kaynaklarınızı optimize etmek için farklı kararlar vermenizi sağlar. Önizleme sırasında hangi katmanların daha az performans gösterdiğini öğrenin, böylece karmaşık projeleri düzene sokun ve işleme darboğazlarını azaltın.

Daha fazla bilgi için bkz. Kompozisyon Profili Oluşturucu .

Spekülatif Önizleme

Gelişmiş bir önizleme deneyimi için boştayken çerçeveler oluşturun. After Effects arka planda oluşturularak kompozisyonları hızlı bir şekilde oynatmanıza veya fırçalamanıza olanak tanır.

Daha fazla bilgi için bkz  . After Effects boştayken Spekülatif Önizleme.

Adobe Media Encoder ile Daha Hızlı Dışa Aktarın

Artık Adobe Media Encoder ile Multi-Frame Rendering kullanarak kompozisyonlarınızı daha hızlı dışa aktarabilirsiniz. Bu güncelleme, sisteminizin tüm gücünü en üst düzeye çıkarır ve Adobe Media Encoder kompozisyonlarınızı arka planda işlerken After Effects’te çalışmaya devam etmenizi sağlar.

LUT İnterpolasyon yöntemi seçimini etkinleştir

3D LUT İnterpolasyon yöntemini Dosya > Proje Ayarları > Renk bölümünden seçebilir ve yöntemi 3D LUT İnterpoaltion açılır menüsünden seçebilirsiniz . Şu anda After Effects yalnızca Üç Doğrusal veya Dörtyüzlü enterpolasyonu desteklemektedir.

Birleşik Sürüm numaraları

Bu sürümle birlikte, Adobe video ve ses uygulamaları 22.0 numaralı sürümle uyumlu hale geliyor. Ana sürümler, Adobe uygulamaları arasında ileriye ve geriye doğru birlikte çalışabilirlik sunar, böylece herhangi bir 22.x sürümüne sahip kullanıcılar diğer herhangi bir 22.x ile çalışabilir. Tutarlı sürüm numaralandırması, güncellemeyi ve işbirliğini basitleştirecektir.

Şimdi After Effects’te (Beta)

Sahne Düzenleme algılama

Adobe Sensei tarafından desteklenmektedir

Videoyu düzenlemeye başlamadan önce bir videodaki orijinal düzenleme noktalarını bulmak gereklidir. Sahne algılamayı kullanmak, sahne değişikliklerini otomatik olarak verimli bir şekilde algılamanıza
ve görüntüleri manuel olarak gözden geçirmenize gerek kalmadan daha hızlı bir proje kurulumu için sahneleri yerleştirmenize yardımcı olur .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir