Kategoriler
Seo

WordPress Broken Link Checker – Bozuk Bağlantı Eklentisi

Anlaşılacağı gibi, Broken Link Checker wordpress web sitenizde 404 hatasına neden olan bağlantıları arar ve bulur. Web siteniz çok fazla eksik bağlantı barındırıyorsa tüm arama motorları tarafından cezalandırılabilir, yani bu konu çok önemlidir. Redirect eklentiside kırık bağlantılar içi kullanılabilir fakat aynı işe yaramaz, tamamen işin kolayına kaçmak denebilir. Yönlendirme yapmak, konu hakkında bilgi arayanları sitenizde kalmak için ikna edemez. WordPress broken link checker bu konuda en kolay yardımcınızdır.

Eklentinin Türkçe diline çevrilmiş versiyonu olmadığı için ingilizce idare edeceğiz

Broken link checker’ı yüklendikten sonra, eklentimiz kırık bağlantıları için sitenizi izlemeye başlıyor. Bulduğu kırık bağlantıları size gösteriyor.

Sitenizdeki wordPress yönetici panelinizden tüm kırık linkler ile alakalı raporu görebiliyorsunuz. Kırık linkleri görüntüleyip o yazıları veya içeriği yenilemek size kalmış.

Siteniz çok yazı varsa, çok bağlantı varsa ilk kontrol biraz zaman alır. Kırık link bulma durumunu kontrol panelinizden isetdiğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Linkleri bulduğunuzda unlink, bağlantıyı çıkart veya yenile seçenekleri ile değiştireiblirsiniz.

Temel Özellikleri nelerdir?

  • Sitenizdeki kırık bağlantıları bulur ve gösterir.
  • Linklerdeki sorunlar hakkında WordPress yönetici panelinizden ve e-posta adresinizden bilgilendirir.
  • Arama motorlarının kırık bağlantıları takip etmesine son verir.

Belirttiğim gibi sitenizdeki yazı miktarı çoksa bu işlemler zaman alacaktır.

Arama motoru sıralamanızı yükseltmek için en iyi eklentilerden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir