Kategoriler
Genel

WordPress admin http 500 hatası giderme

Bu hata bir çok kez başıma geldiği için bir kaç çözüm önerim var. Diyelim ki hatabir tane plugin yüzünden oluşmaya başladı ve onu aktive edince anında http 500 error hatası alıyorsunuz. Bu tip hatalar çoğunlukla memory size hatasına giriyor. WordPress sitenizdeki, wp-admin dosyasının içine bir çok core300, core500 hatası döndürüyor, çözümü basit.

Dosyaları yenileyin, önceden yedek almayı unutmayın. Yani wordpress sitesinden son sürümü indirip tekrar aktarın wp-config.php dosyanızdakileri yedekleyin orada sizin server bağlantı bilgileri yazıyor. O dosya yedeğinizde olsun. Sorun olduğunda tekrar o bilgilerle düzeltirsiniz.

Tüm dosyaları sitenize tekrar upload ettiniz. Ama temanızı ve plugin klasörünüzü ayrıca wp-content upload klasöründekileride yedeklemeyi unutmayın. Hosting’deki php databaze’i dışa aktar ile yedeklediniz sıra işleme geldi.

Sitenizin ana dizininde bulunan www veya publichtml klasörünü açın, içindeki wp-config.php içine <?php satırının altına aşağıdaki dizini kopyalayıp yapıştırıp tekrar upload edin.

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

bu işlemden sonra o plugin'i aktif edin, çalıştığını göreceksiniz. http 400 hatasını bir daha görmezsiniz.

 

Hala görüyorsanız plugin’de gerçek bir sorun olabilir. Hosting firmanıza danışın php.ini dosyanızdaki memorysorununu çözsün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir