Kategoriler
Genel

Reklam ajanslarının hala mobil ve web kafasının olmaması

Reklam ajansları web işlerinden anlamazdı ve bunun için yardımcı şirketlere başvururular, fakat kendilerine yardımcı olacak düzgün bir ajans bulamazlardı. Bazende bizler gibi freelance çalışanlardan destek alırlardı. Zamanla web işlerinden anlamaya ve web taraflı çözümler sunmaya başladılar, yetersiz kaldıklarını anladıklarında yeniden yazılım ve front-end çözümler sunabilecek firmalara veya freelancer’lara ihtiyaç duydular.

Web’den mobile kayan çizgi için ise hem tasarımcılar hem reklam ajansları 360 derece hizmet vermeye çalışıyorlar. Başaramıyorlar. Bu yüzden freelancer hizmet verenler hala varlar ve güzel işler çıkartıyorlar. Çünkü bir firmaya verebilecekleri paradan daha az bir ücrete aynı işi yaptırabiliyorlar. Yapılamayacak işleri çoğunlukla freelancer mantığında çalışanlar hallediyor.

Sadece gelelim reklam ajansları hala zayıflar, web ajansları ise fakrlılık yaratabilenler dışında web sitelerinin tasarımını themeforest, templatemonster gibi sitelerden tema alarak üstüne kendi verilerini giydirerek yapıyorlar.

Kendi işlerini yapabilen tasarımcı ise artık çok az kaldı. Kendini tekrarlamayan reklam ajansı ise hiç yok. Yani özgün reklam ajansı ile özgün web ajansı hiç kalmadı denebilir. 360 derece çözüm sunmak deyimi ise tam bir müşteri sömürme ve olan parayı kapmaya çalışmaktan başka bir amacı olmayan müşteri tırtıklama modelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir