Kategoriler
Seo Web

Search Console ile SEO Performansını Yükseltmek

Search Console ile SEO Performansını Yükseltmek

Search konsoldan yararlanmanın yollarını öğrendikçe google sıralamasında ilk sayfa ilk sıralarda çıkmanın daha kolay olduğunu göreceksiniz. Devamlı güncel içerik üreten biriyseniz endişe etmenize gerek yok.

Önemli olan google’ın bu site devamlı zengin içerik üretiyor demesi ve sizi ön sıralara yükseltmesi.

Bilgi topladığınız konuda biraz daha araştırma yaparak yazdığınız yazılar, günü geldiğinde size hem gösterim olarak hem adsense geliri olarak geri döencektir.

Herhangi bir konuda arama yaptıysanız ve bu konuda daha önce search konsolda iyi gösterim alan yazılarınız varsa o konuda sıralamaya girdiyseniz ama sayfanızın eski performansı yoksa, google aramalarında çıkan ilk sayfanın altında bolca arama başlıkları göreceksiniz. O başlıklardan yararlanarak içeriğinizi zenginleştirmeye başlayın.

Örneğin; Yeni çıkan filmler konusunda yazmak istiyorsunuz ve bu konuda çok fazla öne çıkan site olduğunu görüyorsunuz. Bu konuda kendinize biraz zaman ayırıp, iyice araştırarak bir yazı yazın ve 600 kelimeden az olmasın. Arama yapınca çıkan arama konu başlıklarını içerecek şekilde bilgi yazısı yazın ve bu sayfayı her yeni film geldiğinde güncelleyin.İçerik içindeki başlıklarda H1, H2 ve H3 mutlaka olsun. H1 tag bir kere, H2 tag 1 kere, H3 tag ise bir kaç kere geçebilir.

Bu konuyu tamamladıysanız, eklediğiniz imajlara konusu ile alakalı alt yazı, alt metin eklemeyi unutmayın.

Hepsini yaptınız ve hala bir yararını göremediniz ve o konuda yazmayı bıraktınız ise kaybettiniz demektir.

Ara vermeden bir alışkanlık gibi yazı yazmayı sürdürdüğünüzde mutlaka karşılığını alacaksınız.

SEO konusunda yakın zamanda daha fazla detay ekleyeceğim.

Bu arada kendi sitem ile alakalı SEO konusunda bilgi verdiğim Google 1 sayfada çıkmak konusundaki yazımı incelemeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir