Kategoriler
Web

PHP Max Giriş Vars Limiti Nasıl Artırılır?

.htaccess dosyasına, php.ini veya wp-config.php’ye satırlar ekleyerek PHP Maksimum Giriş Vars Sınırını artırabilirsiniz. Burada tüm bu yöntemleri açıklıyoruz.

.htaccess Dosyasını Düzenleyin

Maksimum giriş var sınırlamasını artırmanın ilk yöntemi .htaccess dosyasını düzenlemektir. Dosyada herhangi bir değişiklik yapmadan önce sitenizin yedeğini aldığınızdan emin olun .

Genellikle, bu dosya ana makinenizin kök dizinindedir. Bulamıyorsanız, bunun nedeni çoğu barındırma sağlayıcısının (.) dosyalarını gizlemesi olabilir. Bu nedenle, yapılandırmanızda Gizli Dosyaları Göster seçeneğini bulun ve etkinleştirin.

.htaccess dosyasını bir düzenleyicide açın ve ona aşağıdaki kodu ekleyin:php_value max_input_vars 3000

veya Suhosin kullanıyorsanız dosyaya aşağıdakileri ekleyin:

php_value suhosin.request.max_vars 3000
php_value suhosin.post.max_vars 3000

PHP giriş değişkenleri için önerilen değer 3000’dir. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa; ihtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman artırabilirsiniz.

PHP.ini dosyasını düzenleyin

WordPress’te PHP max girdi değişken sınırını artırmanın bir sonraki yöntemi php.ini dosyasını düzenlemektir. Bu dosya ayrıca WordPress’i kurduğunuz sunucunuzun kök dizinindedir. Bulamazsanız, basitçe bir php.ini dosyası oluşturun.

Her iki durumda da dosyayı bir düzenleyicide açın ve ona aşağıdaki kodu ekleyin:

max_input_vars = 3000

Yeni eklenen verileri kullanmak için değişiklikleri kaydetmeyi ve sunucunuzu bir kez yeniden başlatmayı unutmayın.

wp-config.php Dosyasını düzenleyin

Bu yöntem ayrıca barındırma panelinize veya FTP’ye giriş yapmanızı gerektirir. Dosya Yöneticisine gidin ve wp-config.php dosyasını arayın. Dosyayı bir düzenleyicide açın ve aşağıdaki kodu ona ekleyin:

wp-config.php file

@ini_set( 'max_input_vars' , 3000 );

Son olarak, değişiklikleri kaydedin.

3000’i istediğiniz herhangi bir değerle değiştirebilirsiniz. Ancak 3000 veya üzerini öneririz, 3000’in altında herhangi bir değer kullanırsanız Max Input Vars hatasına neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir