Kategoriler
Adobe Programları Web

HTML5 banner’ları nedir, nasıl oluşturabilirim?

Afişler genellikle çeşitli İnternet sitelerinde reklam olarak kullanılır – metin ve resimler içeren parlak bloklar. İlk afiş 1994 yılında HotWired.com’da ortaya çıktı. İnanılmaz bir başarıydı – site ziyaretçilerinin %44’ü buna tıkladı.

İnternet pazarlamacılığı ve teknolojisinin gelişmesiyle birlikte afişler önemli dönüşümleri kaybetti. Ancak bu tür reklamlar hala etkili ve alakalı olmaya devam ediyor. WordStream’e göre, insanların %64,6’sı çevrimiçi bir ürün satın almak istediklerinde Google Ads’e tıklıyor !

Banner nedir?

Statik ve hareketli bannerlar vardır. Statik reklamlar, reklam metni içeren bir görsele sahiptir ve animasyonlu reklamlar, hareketli öğelere ve animasyon efektlerine sahiptir.

Animasyonlu afişler aşağıdaki biçimleri içerir:

  • GIF;
  • flaş;
  • HTML5.

Şu anda, afiş oluşturmaya yönelik ilk iki teknoloji daha az kullanılıyor: GIF’in yetenekleri oldukça sınırlı ve Flash yakında artık hiçbir platformda desteklenmeyecek. Şimdi popüler ve yaygın olarak kullanılan HTML5 banner’larına daha yakından bakalım.

HTML5 banner’ları resimler, videolar, animasyonlar, metin ve HTML kodundan oluşur. Bu teknolojiyi çok ileriye taşıyan bir takım avantajları var:

  • bu tür reklamlar hem mobil cihazlara hem de masaüstü cihazlara mükemmel şekilde uyarlanmıştır;
  • biçim, resimlerin, hareketli nesnelerin ve bağlantıların entegrasyonu için geniş fırsatlar sunar;
  • küçük dosya boyutu nedeniyle bulundukları sayfaların yüklenmesini yavaşlatmazlar;
  • yüksek kaliteli görüntülere ve net grafiklere sahip olmak;
  • etkinlikleri analitik kullanılarak izlenebilir;
  • önceden yayınlanmış bir reklamı düzenleme yeteneği.

HTML5 banner’ları nasıl oluşturulur

HTML5 banner, resimler, metin, bağlantılar, HTML ve CSS3 kodunun birleşimidir. Herhangi bir siteye yerleştirmek için “iframe” etiketini kullanmanız gerekir.

Özel araçlar olmadan bu formatta afişler oluşturmak, özellikle yeni başlayanlar için zor bir iştir. Bu amaçlar için, çoğu karmaşık grafik düzenleyiciler olan birçok program geliştirilmiştir. Bunları anlamak için en azından HTML dili hakkında temel bilgilere sahip olmanız gerekir .

Bu sorunu çözdük ve lider çevrimiçi HTML5 banner oluşturucusunu oluşturduk — BannerBoo! Aracımızla yapılmış afişlere bakın: (örnekler).

Bu HTML5 reklam oluşturucu, herkesin kendi banner’larını oluşturabilmesi ve ürünleri için arama motorlarında ve sosyal ağlarda çevrimiçi reklam yayınlayabilmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

HTML5 yapmak için bir çok araç var, google aramaları yaptığınızda önünüze bir çok seçenek çıkacaktır. Detaylı olarak diğer yazılarımda anlatacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir