Kategoriler
Web

WordPress Thumbnail Cleaner Kullanarak Küçük Resimleri Silin

WordPress Thumbnail Cleaner Kullanarak Küçük Resimleri Silin

WordPress her yüklediğiniz görsel için bir de küçük resim oluşturur. Thumbnail adındaki bu küçük resimler, normal görsellerin minimize edilmiş halidir. Ancak siz gerçek görselleri silseniz bile bu Thumbnail dosyaları silinmez. İçeriğinizde 10 görsel kullandığınızı düşünelim. Bu görsellerden yalnızca biri thumbnail olarak öne çıkarılacaktır. WordPress bu yüklediğiniz 10 görselin de küçük resim olarak yedeğini alacaktır. Ve geri kalan 9 görsel, boş yere sunucunuzda yer kaplayarak sitenizin performansını düşürür.

Optimize etmek, sıkıştırmak, cache eklemek işe çok az yarayacaktır. Thumbnail Cleaner bu türden küçük resimleri kolaylıkla silmenizi sağlar. Kurulumu oldukça basittir. Eklentinin güncelleme açısından biraz geride kaldığını belirtmek gerekiyor. Bu yüzden, tema sürümünüzle uyumluluğunu kontrol edin ve çalıştırmaya başlamadan önce yedekleme yapın.

WordPress inode kullanımınız azaldığında bu plugin çok işinize yarayacaktır. Özellikle büyük wordpress siteleri bu konuda çok dert çeker. Bir site sahibisiniz ve fazlalıkları silerek yer açmak istiyorsunuz.

Thumbnail Cleaner indirin. Kurun ve çalıştırın.

4 adımdan oluşan bir hesaplama ve bulma sürecine giriyor.

Biraz bekletecektir fakat sonuç mükemmel şekilde iyi oluyor. Tabi çalıştırmadan önce sisteminizdeki dosyaları ve database’i yedekleyin.thumbnail cleaner

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir