Kategoriler
Wordpress

WordPress Admin and Site Enhancements

İncelediğim bu eklenti sayesinde web Siteniz yönetici panelinde ve sitenizin arayüzünde çeşitli güncelleme düzenleme işlemleri yapabileceksiniz.

WordPress Admin and Site Enhancements

Farklı eklentilerle yaptığımız pek çok şeyi düzenlemeyi aslında bu eklenti tek bir şekilde yapmaya olanak sağlıyor. 2023’ün en popüler eklentilerinden bir tanesi muhtemelen bundan sonra yapacağım sitelerin pek çoğunda ben de bu eklentiyi kullanacağım.

Wordpress Admin and Site Enhancements

Bu arada eklentiyi inceleyen A2Adigital yotube kanalına çok teşekkür ederim.

Türkçeye çevirecek olursam daha iyi anlayabileceğimmiz şekilde yönetici ve site geliştirmeleri şeklinde düşünülebilir.

İçeriklerle ilgili düzenlemeler yapıyor, içerik yönetimi tarafında düzenlemeler yapıyor, yönetici arayüzünde düzenlemeler yapıyor, giriş ve çıkış ekranlarında özelleştirmeler, düzenlemeler yapmayaak sağlıyor.
Özel kodlar kastım kodlar eklememiz olanak sağlıyor. Bu takip kodları da olabilir. Kullanıcı rollerini, özel.
Kodlarda olabilir bileşenleri devre bırakmak için kullanabiliyoruz. Çeşitli bileşenlerini aktif edip devre dışı bırakabiliyoruz eklenti güvenlik için düzenleme işlemleri yapabiliyor.

Wordpress Admin and Site Enhancements

Revizyon kontrolü, silme ve düzenleme yapabiliyorsunuz

Güvenlik tarafında bu gösterdiği şeyler yapılabiliyor. Optimizasyonlarla alakalı düzenlemeleri var. Resim yüklemeye bir sınır ekleyebiliyorsunuz. Revizyon limit miktarını önbete tutulacak belirleyebiliyorsunuz ve her bit dediğimiz kalp atışı ile alakalı wordress App ile alakalı. Bunu ne sıklıkla yapacağını organize edebiliyorsunuz. Ek olarak da araçlar şeklinde bir bölüm var. Araçlarda da kullanıcı rolleri, yöneticileri rol olarak görüntüleme, şifre konulan koruma, bakım modu gibi çeşitli eklenti özellikleri mevcut.

Sayfa çoğaltma, svg upload, permalink vs vs.

Bakım modu eklentisinin ihtiyacını ortadan kaldırıyor. 404 sayfası ile alakalı düzenleme seçenekleri sunuyor ve en alt taraf doğru indiğinde eklendi pro sürümünde olan özelliklerden bahsediyor.

Şimdi eklentinin özellikleri üzerinden hızlıca geçelim. Eklenti hızlıca bir test edin arkadaşlar. Henüz yirmi bin artı etkin kurulumu var ve yüz otuz yedi tane beş yıldızlı yorumu var. Bu eklentiyi yeni ve Erken aşamada keşfediyoruz diye düşünün.

Chrome üstündeyken sağ click butonuna tıklayıp Türkçeye çevirebilirsiniz. Daha rahat bir şekilde içerikleri anlayabilirsiniz. Arkadaşlar eklenti içerik yönetimi tarafında içeriklerin çoğaltılması ile ilgili bir ayar sunuyor.

Hemen bu ayar açıp değişiklikleri kaydedersem bu ekntinin bize sayfaları ve yazıları çoğalta bileceğimiz bir ayar sunduğunu görüyoruz.

Yani bir çok özelliği var ve çok işinize yarayacağından eminim. Arkadaşın videosunu mutlaka izleyin, çok yararlı bir video çektiği için teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir