Kategoriler
Font

Univers Font Free Download

Univers Font, içeriği anlaşılır kılmakla bilinen geniş bir Sans-serif yazı tipi ailesine aittir. Font 1957 yılında ortaya çıktı ve kendine özgü özellikleri ve karakterleri ile dünyayı etkisi altına aldı. Tasarımlarında bu fontu seçmeyen tek bir tasarımcının olmaması kaçınılmazdır.

Bu başarılı yazı tipinin arkasındaki adam, tipografi açısından 20. yüzyılda büyük bir isim olarak kalan İsviçreli bir yazı tipi tasarımcısı olan Adrian Frutiger’dir. Diğer birkaç önemli eseri Frutiger yazı tipi ve Avenir yazı tipidir. Evren yazı tipi, tutarlı ve geniş bir genişlik ve yükseklik aralığına sahip ilk sans-serif yazı tipidir. Yazı tipi Linotype ve Deberny & Peignot, French Foundry tarafından yayınlandı.

Yazı tipi , büyütülmüş özellikler içermeyen bir sans-serif yazı tipi olan Grotesque Sans-serif yazı tipi aralığına girer . Universe Font Generator ile birçok büyüleyici Universe Font Tasarımını ve Logosunu ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Araç ayrıca, her tarayıcıyla uyumlu hale gelmesi ve okuyucunun içeriği okumakta zorlanmaması için yazı tipini web için güvenli hale getirmek için de kullanılır.

Univers Yazı Tipi Geçmişi

Evren Yazı Tipi, Futura yazı tipinin zirvede olduğu zamanlarda ortaya çıktı. Daha sonra, yazı tipinin sayısız versiyonu ve karakteri ortaya çıktı ve kasabanın konuşması haline geldi. Bu yazı tipi, el yazısı yazı tipinin tersi olan eğik olarak kabul edilir.

Bu yazı tipinin tasarımından bahsedecek olursak, Avrupa’daki grotesk yazı karakterleriyle pek çok benzerlikler barındırmaktadır. Bu yazı tipinin tasarımcısına göre, Evren yazı tipi bir yemek ceketi, Helvetica yazı tipi ise kot pantolon. Başka bir İngiliz yazı karakteri tasarımcısı Walter Tracy’ye göre, Universe yazı tipi diğer yazı tiplerinden bir adım önde.

Univers Font Family (27 Styles)

 1. Univers 45 Light
 2. Univers 45 Light Oblique
 3. Univers 55 Roman
 4. Univers 55 Oblique
 5. Univers 65 Bold
 6. Univers 65 Bold Oblique
 7. Univers 75 Black
 8. Univers 75 Black Oblique
 9. Univers 85 Extra Black
 10. Univers 85 Extra Black Oblique
 11. Univers 85 Extra Black Italic
 12. Univers 47 Light Condensed
 13. Univers 47 Light Condensed Oblique
 14. Univers 57 Condensed
 15. Univers 57 Condensed Oblique
 16. Univers 67 Bold Condensed
 17. Univers 67 Bold Condensed Oblique
 18. Univers 39 Thin Ultra Condensed
 19. Univers 49 Light Ultra Condensed
 20. Univers 59 Ultra Condensed
 21. Univers 53 Extended
 22. Univers 53 Extended Oblique
 23. Univers 63 Bold Extended
 24. Univers 63 Bold Extended Oblique
 25. Univers 73 Black Extended
 26. Univers 73 Black Extended Oblique
 27. Univers 93 Extra Black Extended

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir