Cem Kongur

Youtube 4K kısıtlamasından vazgeçti

Youtube 4K kısıtlamasından vazgeçti

Youtube twitter’dan yapılan açıklamada, 4K çözünürlük desteğinin artık yeniden tüm kullanıcılara açık olduğu ifade edildi. Yani bir kısıtlamadan daha kurtulduk. Yapacaklar güncellemelerin neden olacağı olayları hesaplamadan aldıkları kararlar ile kendi sonlarını getireceklerdi diyebilirim.

Tiktok zaten tüm sosyal medya’yı etkisi altına almış durumda görünüyor.

Youtube’un bu kararından geri dönmesi müthiş şekilde iyi oldu diyorum. Shorts’lar ile kendini bir tiktok kanalına benzeten youtube yakın bir zamanda bir rating düşüklüğüne uğramıştı. En çok geri dönüşüm aldıkları ülkemizden ve ödeme yapılan ülkemizden gelen tepkilerde gecikmedi.

Bu güncelleme ile youtube diyecekti ki sizler eziksiniz, bizim daha çok paraya ihtiyacımız var. Ücretsiz platform kullanıcıları “siz şurada düşük çözünürlüklü videoları seyretmeye devam edin biz ücret verenlere daha yüksek çözünürlük göstereceğiz” sizler ne yapıyorsanız yapın “fakirler”

Bu güncelleme olsaydı, 300 milyon kişiye yakın bir topluluğu kaybedeklerini düşünüyordum. Çok kısa zamanda hatalarını anlayıp yüksek çözünürlük desteğini tekrar geri getirdiler.

Exit mobile version