Kategoriler
Genel

WordPress Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

WordPress Güvenlik Önlemleri Nelerdir? WordPress sitelerinizin güvenliğini etkileyen en önemli nedenlerden biri paralı temaları ücretsiz sunduğunu sandığınız sitelerden indirip, kurmanızdır. Bu ilk sorunun temelini oluşturur. Temaların içine ekledikleri kodlarda dışarıdan girilebilir, hacklenebilir şekilde delikler açarak sitelerinize zarar verirler.

Temaların güzelliğine kanmadan, kendi el beceriniz ile basitçe, kolay ulaşılabilir bir site oluşturmak kolaydır. Hemen mükemmel bir görüntü beklemeyin ve uğraşmadan mükemmel bir siteye sahip olunamadığını bir kenara yazın.

Benim kurduğum, planladığım siteler içinde zaman içinde hatalar, hacklenme, data kaybı gibi bir çok durum oldu. Bunlar siz belirli bir olgunluğa gelinceye kadar sizinde yaşayacağınız bazı aşamalardır. Yazıları dikkatli okursanız, yapılmaması gerekenleri sizlere teker teker anlatacağım. Bu aşamaları kolayca ve daha zararsız atlatabileceksiniz.

Örneğin wp defender bu gibi sorunları aşabileceğiniz uygulamalardan biridir ve güvenliğinizi üst düzeye çıkarır. WP database Backup uygulaması kurarak siteniz çökerse veya hacklenirse eski yedeğinden tekrar kurabilmeniz için gerekli olanlardan biridir.

Diğer eklentileride daha sonra ekleyeceğim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir