Kategoriler
Genel Web

Google Translate için 6 Tavsiye

Google Translate, genellikle okuyucunun kaynak metnin neyle ilgili olduğunu anlamasına yetecek kadar çeviri sağlar. Bu nedenle nadiren hatasız çeviriler yapar. Google’ın çeviri hizmeti, büyük ve küçük hatalar yapabilir ve özellikle ayrıntıların önemli olduğu iş ve ticaret hayatında Google Translate kesinlikle kullanılmamalıdır.

Tavsiyeleri söyleyeyim sonra başka bir site önerisi vereyim

  1. Çevrimdışı kullanım
  2. Konuşma modu
  3. Görsel çeviri
  4. Sık kullanılan kelimeleri kaydetme
  5. Sözlük olarak kullanma
  6. Rahatsızlık verici kelimeleri kapatma

Bu özellikleri kullanmıyorsanız çevirdiğiniz metin size çok yaramayabilir ama bana yeterli diyorsanız farklı bir siteye bakmaya gerek yok.

Çevrimdışı kullanım kolaylığı ile cihazınızın yeterli depolama alanına sahip ise, istediğiniz kadar farklı dil paketi indirebilirsiniz. İndirdiğiniz bu dosyaların her biri yaklaşık olarak 40-50 MB yer kaplayacaktır. Bazı diller içeriklerine göre daha fazla ya da az yer kaplayabilir.

Google Translate ile cihazınızın mikrofonunu kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde simultane iletişim kurabilirsiniz. Google, mikrofon modundayken, söyleneni dinler ve sonrasında bunu diğer dilde sesli olarak okur.

Google Translate’in görsel çeviri özelliğini kullanmak ve içeriği kendi dilinize çevirmek için tek yapmanız gereken şey kameranızı görmek istediğiniz menüye doğrultmak. Bunu yaptığınızda menüdeki tüm yabancı metinler ekranınızda kendi dilinizde gözükecektir.

Çeviri sonucunun yanındaki yıldız düğmesine dokunarak bu çevirilerinizi hemen kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz çeviri kaydedilenler listesine eklenir. Kaydettiğiniz çevirilerinize ulaşmak için de ekranınızın altındaki “Kaydedilenler” düğmesine dokunabilirsiniz.

Google Translate ile aynı zamanda sözlük olarak da kullanılabilirsiniz. Çevirmek istediğiniz herhangi bir kelimeyi yazarak, çevirdiğiniz dilde kelimeyi ve alternatiflerini görebilirsiniz.

Topluluk ve uygulamanın kendi ekibi tarafından sürekli geliştiriliyor ve bir çeviri hatası bulursanız bunu Google Translate topluluğuna bildirebilirsiniz. Ödül yumurtanızı bu şekilde alabilirsiniz.

Google translate alternatif site var mı? Evet var.

Sonico Mobile adlı bir şirketin iTranslate uygulaması, 100’den fazla dilde metinleri, web sitelerini veya anlamlarını ve hatta fiil çekimlerini içeren kelimeleri aramanıza yardımcı olur.

iTranslate, Windows, iOS, Mac, Google Play ve Kindle Fire gibi her tür sistem için tasarlanmıştır. Harekete dayalı kontrolleri destekler ve daha basit çeviriler için Çince karakterleri okunabilir kelimelere çevirebilir

Basit bir yazılımdır ve sadece metin yazarak veya sesten sese konuşma yazarak her şeyi çevirebilir.

Platformlar: iOS, Windows ve Android

Fiyat: Ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir